Studentský podcast Culture of Covid

Třetím z projektů, který vytvořili studenti Arts managementu v rámci předmětů Projektový management v umělecké sféře a Animace kulturního dědictví, je podcast s názvem Culture of Covid.

Podcast vznikl za účelem přiblížit široké veřejnosti pohled lidí a institucí v kulturní sféře na aktuální situaci spojenou s pandemií Covid-19 a autorkou původního nápadu je studentka Kateřina Janíková.

Moderátorka Kristýna Pecková vede rozhovory s herci, produkčními, vedoucími kulturních institucí a dalšími osobnostmi a snaží se najít nové přístupy k umělecké tvorbě i ke kultuře jako takové. Otázky se týkají osobních zkušeností hostů z doby před pandemií i během ní, možných negativních i pozitivních dopadů, současného dění i plánů do budoucna.
Mezi hosty se zatím objevil například mladý herec Lukáš Tran, ředitel Národního divadla Jan Burian či garant oboru Arts management Jiří Patočka.

Podcast je dostupný na streamovacích platformách Spotify a Apple Podcasts a ve video podobě také na YouTube. Na všech těchto kanálech ho můžete najít pod názvem Culture of Covid. Má také aktivní sociální sítě Instagram (@cultureofcovid_podcast) a Facebook (@CultureofCovid).

Studentský podcast Culture of Covid