Studentský podcast Klapka

Posledním z projektů studentů Arts managementu, který vytvořili v rámci předmětů Projektový management v umělecké sféře a Animace kulturního dědictví, je podcast Klapka.

Podcast je o velikánech české kinematografie.  V každém díle podcastu moderátor a jeho hosté z filmového prostředí provází posluchače životem umělce a baví se o jeho legendárních filmových snímcích. Obsah těchto podcastů může sloužit zároveň i jako inspirace pro mladé, začínající filmové tvůrce, nebo motivace pro ty, kteří o kariéře u filmu zatím jen přemýšlí. Nejobsáhlejší částí jednotlivých dílů je rozbor nejznámějších a nejúspěšnějších děl režiséra, jejich téma, analýza příběhu a postav, vyznění filmu a posouzení samotného díla i jednotlivých filmových profesí.

První z podcastů se věnuje Jiřímu Menzelovi, z dalších si můžete poslechnout například podcast o Miloši Formanovi nebo Janu Svěrákovi.

Podcast je dostupný na streamovacích platformách Spotify a Apple Podcasts a ve video podobě také na YouTube. Má také vlastní FacebookInstagram.

Studentský podcast Klapka