Studenty a absolventy z podnikajících rodin zveme do VŠE Family Business Clubu /14.10. 2022/

Podnikají vaši rodiče? Jste v tom s nimi nebo zvažujete, zda se v budoucnu do podnikání zapojit? Rodinné podnikání je velmi specifická oblast, proto na VŠE již druhým rokem funguje VŠE Family Business Club. Setkávají se v něm spolužáci a absolventi VŠE, kteří mají s rodinným podnikáním osobní zkušenost. Všichni členové klubu řeší podobná témata a mohou se navzájem inspirovat.

Příští setkání VŠE Family Business Clubu se uskuteční v pátek 14. října od 18 hodin na VŠE na Žižkově. Jako hlavní řečník vystoupí student FPH Adam Kuršel na téma tradic, historie a nástupnických tipů z kronik rodinných firem. Registrovat se můžete tady.

Členové VŠE Family Business Clubu se v prostorách školy schází 4 x do roka. Jsou mezi nimi pouze rodinní příslušníci podnikajících rodin. Každé setkání má svého hlavního řečníka z řad členů klubu. „Jeden z nás představí firmu své rodiny, její vývoj, současnou situaci a s ostatními členy diskutuje nad tématem, se kterým potřebuje poradit,“ popisuje student Samuel Doksanský.

Organizaci VŠE Family Business Clubu zajišťuje Centrum pro rodinné firmy, které na VŠE založil nynější děkan prof. Ing. Jiří Hnilica, Ph.D. v roce 2019. Vznik klubu inicioval akademický ředitel CRF Ing. Martin Jurek, který se v předmětech souvisejících s rodinným podnikáním setkával se studenty z podnikajících rodin. Všichni řešili velmi podobné otázky: „Jak se vyrovnat s tím, že můj příbuzný je zároveň mým nadřízeným? Jak si jako nástupce získat respekt služebně starších zaměstnanců? Jak oddělovat osobní a pracovní hovory?“

Odpovědi nejsou jednoznačné a nejlepším způsobem, jak najít vhodné řešení je vyslechnout a sám pro sebe si vyhodnotit zkušenosti členů ostatních podnikajících rodin. „Největším přínosem klubu je vzájemné sdílení toho, co naši studenti a absolventi v rodinných firmách zažívají a navazování nových přátelství,“ říká vyučující Ing. Martin Jurek, který každé setkání VŠE Family Business Clubu moderuje.

Klub se z prvních 12 členů postupně rozrostl na dnešní padesátku členů. „Přidanou hodnotou je pro fakt, že se mezi sebou daleko méně stydíme a máme i více odvahy mluvit o problémech v rodinném podnikání. Jelikož to, co například řeším teď já, pravděpodobně již někdo řešil a může mi dát svůj pohled na danou věc,“ říká Adam Kuršel, který podniká spolu se svým otcem a bratry.

Studenty a absolventy z podnikajících rodin zveme do VŠE Family Business Clubu /14.10. 2022/