Záznam přednášky Barbary Paldus

„Nebojte se propojit s vědou, biotechnologie jsou větší byznys než software.“ To jsou slova Barbary Paldus, excelentní vědkyně a úspěšné podnikatelky, která vystoupila 8. listopadu 2022 ve Vencovského aule na VŠE, aby studentům přiblížila prostředí vědeckého transferu. Přednášku Barbary Paldus pořádal Nadační fond Neuron ve spolupráci s Fakultou podnikohospodářskou VŠE.

Mezinárodní zkušenosti Barbary Paldus jsou pro české prostředí inspirativní: podílela se na desítkách patentů, prodala firmy s valuací desítek milionů dolarů, dnes sama investuje a věnuje se inovativní kosmetice založené na vědeckém výzkumu.

Během padesáti minut provedla Barbara Paldus posluchače dějinami technologického transferu a patentů s důrazem na Stanfordskou univerzitu, kterou sama vystudovala. Dále se zaměřila na vlastní kariéru, kdy založila start-up na diagnostiku dechu a další start-up na snížení dopadu rakoviny. Na svém příkladu ukázala i vzestupy a problémy, se kterými se potýká mnoho start-upů: někdy chybí finanční zázemí nebo je špatně nastavený byznys plán, jindy aktuálně neexistuje trh, chybný může být i manažerský tým. Podnikatelé musí být připraveni na změnu nebo úpravu svého produktu a tvrdá jednání s investory. „A nebojte se pádu, ten k podnikání patří,“ završila Barbara Paldus svoji přednášku.

Pokud jste nemohli na přednášku dorazit nebo byste si jen rádi připomněli některé její momenty, můžete si pustit záznam níže.

Záznam přednášky Barbary Paldus