Ázerbájdžán, Egypt nebo Brazílie: I tam vyjeli studenti FPH v roce 2021

I přestože situace v souvislosti s koronavirem příliš nepřála cestování, vyjelo v zimním a letním semestru v roce 2021 celkem 284 studentů FPH do zahraničí. Z toho 258 studentů na studijní pobyty a 26 studentů na pracovní stáž. Mezi tradičnějšími destinacemi jako Francie či Německo se objevily i exotičtější jako Ázerbájdžán, Brazílie, Jižní Korea nebo třeba Singapur. Bez ohledu na cílovou destinaci se ale studenti, kteří vycestovali, shodují, že vyjet do zahraničí byla jedna z nejlepších životních zkušeností.

Která byla nejoblíbenější destinace?
1. - 2. Francie a Německo

O první a druhé místo na pozici nejnavštěvovanější země se dělí Francie a Německo. Do každé z těchto dvou destinací vyjelo 30 studentů, z toho 54 studentů na výměnný pobyt a 6 studentů na pracovní stáž. Studovali například na HEC Paris, NEOMA Business School, Technische Universität München či Universität zu Köln. Mezi společnostmi, do kterých vyjeli na stáž, jsou Deloitte nebo Gartner Deutschland GmbH.

3. - 4. Rakousko a Švédsko

Na třetím a čtvrtém místě mezi nejoblíbenějšími zeměmi jsou Rakousko a Švédsko. Do každé z těchto zemí vycestovalo 22 studentů, 40 studentů vyjelo na studijní pobyt a 4 na pracovní stáž. Mezi navštívenými školami se nejčastěji objevovaly Wirtschaftsuniversität Wien a Uppsala Universitet. Stáž studenti absolvovali například ve společnosti ZeroLens nebo na Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu.

5. Španělsko

Pátá nejnavštěvovanější země byla Španělsko, kam vyrazilo 19 studentů, z nich 5 na pracovní stáž a 14 na studijní pobyt. Většina studentů absolvovala studijní pobyt na ESADE Business School v Barceloně a na stáž vyrazili například do CzechTrade Madrid nebo Cushman&Wakefield.

Na jaké univerzity vyjeli naši studenti nejčastěji?
  1. Vienna University of Economics and Business

2. Erasmus Universiteit Rotterdam společně s ESADE Business School, Norwegian School of Economics , Universidade Nova de Lisboa  a Uppsala Universitet

3. Management Center Innsbruck

Eliška, Norsko

Eliška studuje na naší fakultě navazující magisterský program Management. V zimním semestru 2021 vyjela na studijní pobyt do Bergenu v Norsku na Norwegian School of Economics.

Lukáš, Ázerbájdžán

Lukáš studuje bakalářský program Podniková ekonomika a management a v zimním semestru 2021 vyrazil na studijní pobyt do Ázerbájdžánu na ADA University.

Ludmila, Portugalsko

Ludmila studuje navazující magisterský program Management a v letním semestru 2021 vyjela na studijní pobyt do Lisabonu na Universidade Católica Portuguesa.