Vedlejší specializace Logistika – mezinárodní přeprava a zasilatelství

O čem vedlejší specializace Logistika – mezinárodní přeprava a zasilatelství je?

Hlavní zaměření vedlejší specializace je na supply chain management (SCM), mezinárodní přepravu a zasilatelství, včetně přepravních podmínek a komplementárních služeb, celní problematiku, relevantní smluvní vztahy, strategii logistických systému, jejich tvorbu a reengineeringu.

Katedra logistiky je oprávněna absolventům magisterského studia na své vedlejší specializaci udělovat certifikáty Evropské logistické asociace.

Více o VS Logistika najdete tady

Proč si VS Logistika vybrala dnes už její absolventka Ksenia Izmailova?

„Dlouze jsem přemýšlela, jakou vedlejšku si vybrat, a nakonec jsem si řekla, že logistika je jako obor úplně něco jiného, než na co jsme na ekonomce zvyklí. Navíc je to oblast, která se poslední dobou velmi rychle rozvíjela a do budoucna bude tento trend určitě pokračovat. Je to velmi dynamický obor, takže se člověk nikdy nenudí. Přiznávám, že logistika ve mně vyvolávala i nějaké romantické představy. To mi připomíná, jak jsem byla na výměnném pobytu v Hamburku a byli jsme se skupinou studentů na exkurzi v přístavu. Ten den lilo a byla docela zima, tak se tam těch lidí neukázalo moc. Ti, co tam však přišli, z toho nebyli moc nadšení, protože celá exkurze byla v podstatě o dost technických věcech a o kontejnerech. Já jsem z toho byla naopak úplně hotová, protože všechno, co jsem se učila, jsem teď viděla naživo: všechny ty typy lodí, kontejnery atd. A ta představa oceánu, těch lodí… ano, já myslím, že logistika je dost romantická 😊“

Celý rozhovor s Ksenií si můžete přečíst tady.

Co všechno vás na Katedře logistiky čeká, vám prozradí její vedoucí doc. JUDr. Ing. Radek Novák, CSc. ve videu níže.

Díky Katedře logistiky se můžete vydat třeba do přístavu a dokonce se podívat i na palubu námořní lodi. Pro ty, co upřednostňují leteckou dopravu, je tu pak možnost zažít si na vlastní kůži řízení leteckého provozu nebo si sednout za knipl na leteckém simulátoru.