Rozhovor s mentee Danielou Nemravovou

Minulý týden jsme ohledně mentoringu vyzpovídali Jana Krejču, který do mentoringu vstupoval jako student. Tentokrát vám přinášíme pohled absolventky a mentee Daniely Nemravové.

Pokud byste rádi poznali někoho z mentorů, pak si můžete přečíst rozhovory s Petrou Saktor a s Janem Vichrem, které jsme dělali loni u příležitosti zahájení mentoringu.

Chcete se mentoringu sami zúčastnit? Pak máte ještě týden na poslání přihlášky, tedy do 6. listopadu 2022. Více informací o mentoringu se dozvíte zde.

Daniela Nemravová

Daniela působí v digitální agentuře KOFEIN zaměřené na online marketing, konkrétně PPC reklamu. Během 3 let ve firmě se loni posunula z pozice Account Managera na vedoucího oddělení specializované na reklamu na sociálních sítích (Social Ads Teamleader). Soustředí se na rozvoj v online marketingu, komunikaci a leadershipu. Je absolventkou studijního programu Management na FPH.

Proč jste se rozhodla přihlásit do mentoringového programu FPH?

Práce s lidmi je nikdy nekončící vzdělávací proces. U vedoucí pozice mám pocit, že to platí dvojnásob, proto jsem uvítala možnost mít podporu a rozvoj nejen uvnitř, ale díky mentorskému programu i mimo firmu. Navíc dotazník zabral chvíli a samotné setkávání se časově náročné také nebylo – 1× za měsíc si člověk najde vždycky nějaký večer.

S jakými očekáváními jste do mentoringu šla?

Mentoringový program pro mě přišel v pravou chvíli. V té době jsem budovala nové social ads oddělení a hledala jsem někoho, kdo už je v manažerské pozici zaběhlý a kdo mi jednou za měsíc poskytne zkušený pohled zvenčí na má rozhodnutí a plány s týmem.

Naplnila se Vaše očekávání?

Naprosto, jsem z programu nadšená. Najít někoho zkušeného mimo firmu a ještě, aby byl ochotný se na pravidelné bázi scházet, je vlastními silami náročné. S mentorkou Janou jsme si sedly od prvního sezení, vybudovaly jsme si důvěrný vztah a dokonce budeme pokračovat v setkávání se i po oficiálním ukončení programu, což mě velmi těší.

Jak probíhala Vaše setkání s mentorem?

Setkávaly jsme se v kavárně, kterou jsme měly obě blízko. Na prvním sezení jsme si stanovily 3 cíle, které byly spojené s tématy, na kterých jsem pracovala předtím. Poté jsem vytvořila sdílený dokument, do kterého jsem zapisovala shrnutí každého setkání a úkoly pro následující období. Díky tomu, jsme se měly na začátku každého setkání k čemu vracet. Když jsem před posledním setkáním připravovala shrnutí za posledních 10 měsíců, tedy za celou dobu, po kterou mentoring probíhal, nestačila jsem se divit, jaký kus cesty jsme ušly.

Co jste si z mentoringu odnesla?

Je toho víc. Nejvíce jsem vděčná, že budu moci svoje nápady a plány s týmem s někým konzultovat. Jana je i sama zvědavá, jak se bude můj tým dál rozvíjet – když jsem začínala s mentoringem, byli jsme v týmu 3, nyní je nás v týmu 6 a to už je nová výzva.

Navíc bylo příjemné, že se ve spoustě věcech naše názory shodovaly s mým vedením, což mě utvrdilo, že jsme na správné cestě. A naopak když jsem si nevěděla rady, Jana mi vždycky pomohla. Velmi přínosný pro mě byl i každoměsíční záznam, kde jsem mohla sledovat progres sebe i mého týmu.

Komu byste mentoring doporučila?

Všem, kdo mají v hlavě nějaké téma, na kterém chtějí zapracovat. Od ryze pracovních témat až po zlepšení time managementu, třídění priorit apod. Zároveň je to skvělý prostor pro získávání zpětné vazby na rozhodnutí, nebo jak plánujete nějakou situaci řešit / komunikovat. Myslím si, že mentoring využijí jak současní studenti, tak ve stejné míře i absolventi, kteří se setkávají s pracovními výzvami. Po vlastní zkušenosti bych neváhala a přihlásila bych se do programu znova.

S touto aktivitou nám pomáhá:

Rozhovor s mentee Danielou Nemravovou