Úspěšný fashion event VISION studentů Arts managementu zamířil do Barcelony

Celovečerní akce VISION studentů Arts managementu podporující mladé designéry expandovala do zahraničí – v prostorách Casa Rius se v sobotu 22. června odehrála akce VISIONxBARCELONA.

V květnu 2024 proběhl v Praze druhý ročník módního eventu VISION v prostorách Gabriel Loci. Představilo se celkem 15 návrhářů ve třech tematických blocích. Celovečerní akci VISION24 tehdy navštívilo přes 600 diváků. Po tomto jarním úspěchu se organizátoři rozhodli zkusit štěstí se svým začínajícím projektem v zahraničí. Výběr padl na španělskou Barcelonu, kde jeden z členů týmu momentálně pobývá.

Mladí talentovaní návrháři se neschovávají jen v Česku. V Barceloně žiju už rok a za tu dobu jsem narazil na spoustu skvělých a nadaných lidí, kterým se koncept VISION líbil, uspořádat menší verzi tady tak byl logický krok,” říká Adam Hrubý, vedoucí VISIONxBARCELONA.

V Barcelonském podání VISION se návštěvníci mohli těšit na 10 návrhářů ve dvou dílčích blocích. Mezi španělskými talenty z různých lokálních škol se ukázaly i tři české návrhářky: Valeriya Kovtun, Klára Kozderková a Barbara Rakovská.

VISIONxBARCELONA je prvním zahraničním ročníkem přehlídek podporující mladé návrháře. Celkově se jedná ale už o čtvrtý projekt pod záštitou VISION navazující na letošní květnovou přehlídku VISION24, podzimní přehlídku SFS VISION a první ročník jarní přehlídky SFS23.

Jak probíhala akce Vision24?

Na ochutnávku z akce se můžete podívat v naší fotogalerii a ve videu.

Kdo stojí za VISION?

Organizátoři akce se skládají ze studentů programu Arts management na Fakultě podnikohospodářské Vysoké škole ekonomické v Praze z různých ročníků bakalářského a magisterského studia. Dohromady se dali při organizaci prvního ročníku SFS23, který vznikl v rámci celosemestrálního školního projektu, a rozhodli se, že projekt nenechají umřít, ale oživí ho a nadále na něm budou pracovat a rozvíjet ho.

VISION Prague
Projektoví manažeři: Polina Bogoslavets a Šimon Běhan
Další členové týmu: Adam Hrubý, Sára Onderová, Veronika Vojtěchová, Tom Oleksink, Kateřina Makovičková a Pavlína Tisoňová

VISION Barcelona